Karbon Ayakizi Azaltım Danışmanlığı

Karbon Ayakizi Azaltım Danışmanlığı

Kurumsal karbon ayakizinin önemli bir kısmının gayrimenkul varlıklarından kaynaklandığı durumlarda karbon ayakizi yönetimi ve net sıfır hedeflerinin belirlenmesi.

Kurumsal karbon ayak izinin hatırı sayılır bir kısmının gayrimenkul varlıklarından kaynaklandığı durumlarda karbon ayakizini yönetmek ve azaltım hedefleri belirlemek çok yönlü bir yaklaşımın uygulanmasını gerektirmektedir. Enerji talebi azaltımı, enerjinin verimli kullanılması, baca gazlarından kaçınma, yenilebilir enerji gibi konuların tamamını bir arada ele alarak uyguladığımız bu yaklaşımda kurumlar için hem “net sıfır” hedeflerine odaklanmış, hem de finansal olarak uygulanabilir stratejiler oluşturmayı hedefliyoruz.

Gayrimenkul varlıklarının uzun yaşam döngüleri ve büyük ilk yatırım ve işletme tutarları bunlarla ilgili stratejik kararlarda azami dikkat gerektirmektedir. İnşaat, satın alma ve işletme aşamalarında yeşil inşaat, yeşil satın alma ve yeşil işletme kurallarına uygun yürütülen karar süreçleri Kapsam 1, Kapsam 2 ve Kapsam 3 karbon ayak izi stratejilerinin daha düşük maliyetlerle ve hedef odaklı olarak oluşturulmasına imkan sağlamaktadır.

Şirketimiz kurumsal gayrimenkullerin tüm yaşam döngüsü süreçlerinde uygulanabilecek farklı karbon azaltım stratejilerini oluşturmak için şirket yönetimleri, proje ekipleri ve üçüncü parti paydaşlar ile yapılan çalışmalarda liderlik edecek ve olsaı azaltım senaryolarının karbon ayakizini ve finansal etkisini analiz edecek araçları kullanma yeteneğine sahiptir. Konu ile ilgili detaylı bilgi için lütfen bizimle bağlanıtya geçiniz.

Diğer Hizmetler

Bu Hizmeti Verdiğimiz Projelerimiz